Over De Groot:
Anton de Groot, directeur van drukkerij De Groot in Goudriaan, zag de markt de afgelopen jaren flink veranderen. Klanten die voorheen zelf produceerden, besteden het drukken nu uit. Sommige collega-drukkerijen laten hun orders nu in Goudriaan maken. En online print zorgt voor een groeiend aantal opdrachten. Het bedrijf heeft daarom flink geïnvesteerd in nieuwe offsetpersen én in professionele printsystemen, voorzien van inline en nearline afwerkapparatuur.
Voortdurende procesoptimalisatie:
Om alle opdrachten die langs verschillende kanalen binnenkomen efficiënt in goede banen te leiden, wordt er volop geautomatiseerd. Dankzij voortdurende procesoptimalisatie is conventioneel drukken vaak al vanaf een oplage van 500 de beste optie. Tegelijkertijd is de printafdeling een onmisbaar onderdeel van het bedrijf. “Want het aantal orders met een kleinere oplage dan 500 groeit ook gestaag.” Inmiddels is digitaal printen goed voor zo’n 10 procent van de totale omzet bij De Groot.

Flexibel en efficiënt
Om tijdig te anticiperen op verdere groei, vervangt De Groot de bestaande Ricoh systemen nu door twee nieuwe Ricoh Pro C9500 machines, beiden voorzien van een inline Plockmatic Bookletmaker. Aanvullend volgt ook een Duplo DC-648 machine, geleverd door Albyco, a Ricoh company. De Ricoh Pro C9500-machines zorgen voor meer capaciteit en ze verbreden het portfolio. De uitgebreide banner-optie, de verbeterde mogelijkheden om enveloppen te bedrukken, maar ook papiersoorten tot 470 g/m2, behoren tot de belangrijke pluspunten. “Dat vergroot onze flexibiliteit verder en maakt nóg efficiënter produceren mogelijk.”


“De combinatie van digitaal printen en offset drukken vergroot onze flexibiliteit en maakt nóg efficiënter produceren mogelijk.”
Anton De Groot
Directeur De Groot – grootsgedrukt.nl in Goudriaan